Мінітрактор з мотоблока своїми руками

Мінітрактор з мотоблока своїми руками

 Як зробити мінітрактор з мотоблока своїми руками?

Мотоблок завжди потрібен в домашньому господарстві, який дозволяє виконувати основні види робіт: підгортання, оранка, культивація, посадка, копка і т.д. з урахуванням всіх плюсів техніки, вона має істотний недолік, пов'язаний не з функціональними особливостями, а з фізичною втомою. На відміну від мотокультиватора він часто важить не 50, а 150-300 кг.
 
Причина втоми може бути пов'язана з великими розмірами мінітрактора або постійною необхідністю йти за агрегатом вперед, направляючи його. Це не так просто, як здається на перший погляд. Важливим рішенням є переробка мотоблока в мінітрактор.
 
Щоб це зробити, прислухайтеся до деяких порад.

Інструменти, матеріали для переробки

Щоб переробляти техніку в міні трактор вам будуть потрібні деталі, які можна знайти в кожному гаражі:
  • елементи для зварювання рами;
  • сталевий лист для кузова;
  • сидіння з легкового автомобіля;
  • одна пара коліс з Лади або Уралу;
  • підшипники, болти, гайки, шпильки.

Інструменти необхідні для складання

Щоб переобладнати мінітрактор з мотоблока Вам буде потрібно наступне обладнання:
  • газовий або електрозварювальний апарат з усім набором;
  • набір ключів, молоток зубило;
  • УШМ (в народі " болгарка»);
  • Електродриль і Свердла;
  • набір плашок і мітчиків для нарізування різьблення;
  • набір для фарбування готового мінітрактора.
Інструкція переробки мінітрактора з мотоблока своїми руками: інструкція

Дотримуйтеся покрокових дій:

  1. Для початку необхідно розробити майбутню конструкцію техніки, де потрібно враховувати рівновагу всіх компонентів. Оскільки навантаження навісного обладнання можуть зруйнувати конструкцію. Для цього скористайтеся наступним кресленням.
  2. З труб, куточків швелерів виготовляємо раму для майбутнього мінітрактора.
  3. Сталевий лист використовуємо для виготовлення кузова висотою до 25-30 см.
  4. Щоб керувати технікою, можна залишити рукоятки від мотоблока або встановити шарнірний вузол для управління. В такому випадку відбувається не поворот коліс, а напіврам утворених з мотоблока і причіпного візка, скріплених шарніром.
  5. Оскільки робота мінітрактора буде пов'язана в основному з культивацією, оранкою, боронуванням, встановлюються потужні колеса, які щільно зчіплюються з землею. Це можуть бути шасі з Жигулів, мотоцикла «Урал», «Іж». Оптимальний розмір 13-15 дюймів.
  6. Встановлюється водійське сидіння.
  7. Тяги газу і зчеплення переміщаються до стійки рульового управління. Забезпечується вільний доступ з водійського сидіння.
  8. Встановлюється гідравлічний пристрій для навісного обладнання. Оскільки всі елементи будуть кріпитися до візка, там потрібно приварити кронштейн для з'єднання.
  9. Після переобладнання техніки перевіряється справність всіх органів управління. Якщо все нормально працює, можна приступати до фарбування кузова синтетичної фарби. Вибирайте колір на свій розсуд. Всі різьбові з'єднання необхідно змастити графітової мастилом.
Таким чином, ви отримаєте Саморобний портативний трактор, який зможе виконувати основну важку роботу. Позитивні сторони такого агрегату полягають в тому, що основні навантаження припадають не на руки і спину, а на раму. Оператор при цьому зручно сидить і управляє технікою. Оскільки дана модель виключає монтаж валу відбору потужності до візка, працювати мототрактор буде тільки з пасивним навісним обладнанням.

Купити китайський комплект або готову техніку?

Якщо вам складно перетворити мотоблок в мінітрактор, то можете замовити готовий Китайський комплект для наявного агрегату будь-якої марки: Forte, Zubr, Zirka, Кентавр. Також ми пропонуємо бюджетний варіант мототрактора потужністю від 7 до 15 к.с. який фахівці «Агромото» отримали шляхом складання ремонтного комплекту.