Мотоблокі у Черкасах

Мотоблоки Черкаси

Сучасним фермерам набагато простіше вести сільськогосподарську діяльність, адже асортимент інструментів, знарядь та тягової техніки є досить широким. Вони представлені різними характеристиками, функціоналом. Тішить і ціна, за якою можна купити мотоблок в Черкасах, умови доставки та гарантії. Мотоблоки вибирають зазвичай для приватного застосування, коли потрібно підключити фрезу або плуг і обробляти невелику ділянку в 10-20 соток, щоб витрачати менше часу та фізичних зусиль на виконання стандартних робіт з догляду за рослинами, підготовці ґрунту. Однак є й потужніші мотоблоки, функціонал яких можна порівняти з тим, що мають повноцінні трактори. Така техніка придатна для експлуатації на полях до 7 га, де культурні рослини вирощуються з метою комерційної діяльності. До таких мотоблоків можна підключати абсолютно різне обладнання, у тому числі активні навішування, причепи різної вантажопідйомності. Тому насамперед потрібно грамотно зробити вибір, який саме купити мотоблок у Черкаській області. Для цього належить розібратися у відмінностях різних моделей, представлених у цій категорії в онлайн-каталозі найкращого постачальника в Україні АГРОМОТО.

Тип палива — який краще?

Виробники такої спецтехніки пропонують такі варіанти:

  • бензинові модифікації;
  • дизельні моделі.

Перші відрізняються нижчим рівнем шуму при роботі, а також не такою сильною вібраційною віддачею. Така техніка найбільше підходить для приватного застосування. Вона дешева в обслуговуванні, тому що зазвичай ці мотоблоки оснащуються повітряною системою охолодження, адже мають потужність у діапазоні 3,5-5 к.с. Зручно використовувати ці моделі всесезонно, навіть якщо у пристрої немає електростартеру.

Дизельні моделі будуть важчими (до 100-180 кг), стійкими на різному типі ґрунту. Вони демонструють себе ефективніше при тривалих робочих циклах. Мотоблоки цього виду мають краще тягове зусилля, вони витриваліші та надійніші в роботі при інтенсивних навантаженнях, двигун працює стабільніше. Потужність таких моделей варіюється від 7 до 13 к.с., залежно від класу мотоблока.

Визначаючи найкращу модель під свої цілі, варто враховувати стандартні рекомендації виробників та фермерів: легкі версії до 5 к.с. підходять для роботи на городі до 20 соток, середні — якщо площа ділянки відповідає 1-2 га, а важкі професійні мотоблоки краще застосовувати у Черкасах на полях до 5-7 га.

На що ще звернути увагу при покупці мотоблоку?

Щоб техніка була відповідною за функціональними можливостями, невибагливою в обслуговуванні та відповідала очікуванням у плані фінансових витрат, важливо правильно зорієнтуватися у пристрої різних систем, агрегатів, вузлів:

  • коробка передач — у мотоблоках застосовується тільки механіка, проте кількість щаблів для регулювання режиму швидкості відрізняється, ніж їх більше — тим вище ціна моделі, однак і можливості для її застосування ширші;
  • зчеплення — може бути мокрим або сухим, другий варіант вважається більш надійним, витривалим, стійким до інтенсивного режиму експлуатації;
  • колісна база — має забезпечувати хорошу прохідність на ділянках у Черкасах з будь-яким типом ґрунту, тому краще, якщо це будуть пневматичні колеса великого діаметру та з глибоким протектором;
  • ВОМ — такий пристрій є не у всіх моделях, а лише в досить потужних, він дозволяє застосовувати ширший спектр навісного обладнання та забезпечує стабільний крутний момент, тягове зусилля під час інтенсивних робіт.

Щоб керування мотоблоком не викликало проблем, було комфортним, індивідуально потрібно оцінити ергономіку кермового керування, легкість ходу, можливість застосування обтяжувачів та інших елементів для покращення балансування. Особливо, якщо це легкі мотоблоки до 40 кг або важка техніка до 180 кг.